• Në 21 shkurt, 3 javë më parë, Italia kishte në total vetëm 16 raste me koronavirus,aq sa ka pak a shumë Shqipëria sot. Papërgjegjshmëria bëri që Italia të ketë afro 15 mijë të prekur, 1000 të vdekur e 2000 të tjerë në gjendje kritike dhe të shpërndajë virusin në gjithë Europën. Urojmë që të gjithë të bëhemi aq të përgjegjshëm sa mos të bëhemi pas 3 javësh, ajo që është Italia sot.

Femrat shqiptare, nuk din te lyhen apo nuk kane produktet e duhura per Make Up?!

Ka femra qe nuk din absolutisht te lyhen, madje e vetmja gje qe din te bejne eshte te prishin edhe ate bukuri dhe freski qe kan, duken sikur jan te martuara goca qe jan akoma adoleshente. Ka dhe nga ato qe lyhen vertete hijshem, pak tualet natyral tregon se je femer dhe di te kujdesesh per look-un tend.
Nuk mund te dalesh nga shtepia e lare vec me uje e sapun, por gjithashtu nuk duhet te lyhesh sikur te shkosh ne ndonje party. Kujdesi duhet te tregohet vazhdimisht, por duhet te dish kur duhet te besh make up, dhe kjo varet sipas rastit.
 
Injoranca shkaku i pare dhe i dyti ideja e te renit ne sy qe femrat e kan shume fiksim (dhe ato ne fakt bien ne sy :D por per keq me shume se per mire :D)
 
Shume goca ngaterojne vendet - harrojne se ku shkojne, se per ku jane nisur. A eshte dite, a eshte nate, vere - dimer, party, aheng familjar, xhiro ne qytet, shkolle gjithe eshte njesoj - e njejta veshje i njejti make up. Ta them te drejten ma vrasin syrin shume keto goca. Por patjeter qe ka edhe nga ato qe dine te kujdesen shume per veten dhe bejne sic thote nje fjale ..''si vendi - kuvendi ''. :)
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
@goce_t ato svihen me ne diskutim...

@ delizia ...mbase shofin sh tv...e kto qe kendojne te tera jan te ngjyrosura si per party....
 

kitrra 123

plak gjufurrak
mua sme ka rastise te beje shume rrugetime,:ciaoo: vetem se cdo dite beje tri ore autobus vajtje ardhje :lexim:sa per make up dhe veshje tek femrat nga kendveshtrimi im munde te them se lejne shume pak per tu deshiruar :bumthjesht ka nje laramani :lexim:ku make up dhe veshja perdoren ne vendin e gabuar ne menyra te gabuara :lexim:nganjeher kur dale ne treg mendoj se jam ne disko :eek:hh:por ka edhe nga ato qe koheve te fundit me plotekuptimin e fjales munde te quhen ZONJE ne keto aspekte :puthdore::puthdore:dhe meritojne tu pucet dora :puthdore:shpresoj se po ndryshohet per nga ana pozitive :dong:
 

sec_l

NJERI I THJESHT
Jo se sdin Jo se zhgarraviten Jo se jan injorante Por mungesa e te mesuarit ose mungesa e te studiurit vet ato si femra qe si kan dhen shum rendesi dhe pastaj ca ndodh lyhen kot me kot :p femrat i kena si shpirt e te papame per femrat tona ska shonce njeri me na i sha ;)
 
eshte e vertet qe shumica e vajzave shqiptare trukohen rend por kjo nuk ka azgje te keqe thjesht eshte nje tradit e vajzave ballkanase,qe dikush qe vjen nga perendimi i bie ne sy kjo gje!!!! sa per veten time trukimin e perdor me kohe,psh paradite tani ne stinen e veres nuk lyhem fare ndersa ne mbasdite po!!!!
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
njera eshte te lyhesh e tjetera eshte te zhgaravitesh.....

psh ca kam rastisur une...disa qe ven 1 kg puder ne fytyre qe duket nga 1 km large, pastaj vene nuancues roz/kuq ne faqe ....buzkuq te kuqe, syte te bera me laps poshte-lart, rimel 1/2 kile, syte dhe me puder syshe....
epo me fal......ky seshte make up per dite....e as per naten biles....

pudra duhe te vene te maskoj disa difekte....jo te duket sikur e ke futur koken ne mjell...
 

sec_l

NJERI I THJESHT
njera eshte te lyhesh e tjetera eshte te zhgaravitesh.....

psh ca kam rastisur une...disa qe ven 1 kg puder ne fytyre qe duket nga 1 km large, pastaj vene nuancues roz/kuq ne faqe ....buzkuq te kuqe, syte te bera me laps poshte-lart, rimel 1/2 kile, syte dhe me puder syshe....
epo me fal......ky seshte make up per dite....e as per naten biles....

pudra duhe te vene te maskoj disa difekte....jo te duket sikur e ke futur koken ne mjell...
Ke te drejt disa nga vajzat e teprojn por mendoj qe do i ken te dashurit ose burrat murator qe i nimojn ne stukimin e fytyres vaj halli ti japesh nje putje asaj si mund te ndjehesh . :p

na falni qe dolem jasht teme ;)
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
po tani syri estetik i seciles femer ndryshon:D disave i duket bukur...disave jo

ne per kritika jemi te vetmit....
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
OK ashtu eshte mendimi yt,Ilda te kisha preferu te vish ne Prishtine edhe do te nderrohet kjo pershtypje :)
Ne Prishtine lyhen shume mire, mund te them pjesa me e madhe. Ajo pjese qe nuk lyhet bukur, teper, pa shije etj etj..aty bejne pjese vajzat qe kane ardhur nga fshatrat e ndryshme te Kosoves dhe shiten si Qytetare =)
 

koli aragon

Antar Aktiv
Titulli: Femrat shqiptare, nuk din te lyhen apo nuk kane produktet e duhura per Make

vejne shume dhe nuk ngjasojne mire. make up i lehte me elegant
 

zhandark

Anëtar i ri
Titulli: Femrat shqiptare, nuk din te lyhen apo nuk kane produktet e duhura per Make

ngelen keta cunat tu gjyku femrat shqiptare dhe kur vjen puna me ke lidhen e martohen ???????????????? sa koti imagjino kush ka paragjykime per punen e makeupit dhe kush jane ata qe e kane trurin cope cope ,,jane me mentalitet te vyshkur dhe shume mbrapa ,,po rrini rehat mos flisni kaq keq per femrat shqiptare se kur vjen puna me ato perfundoni ju meshkujt ,,pastaj normale qe ketu asnje produkt nuk eshte i mire dhe cmund te pretendojme ne se si te lyhemi po nejse ketu u fol per femrat se cunat mo po ndrisin ..na shkrine fare ...une kam qejf te zhgryhem e te behem sterre dhe sme plas fare se cfare thone ata paragjykues qe sjane ne rregull per vete se fundja te gjithe ne shqiperi jetojme ..eshte ndryshe kur vjen nje i huaj dhe i ben pershtypje makeupi i ketushem ...
 

pulcina86

❤️
Titulli: Femrat shqiptare, nuk din te lyhen apo nuk kane produktet e duhura per Make

Kur shkoj ne shqiperi shoh qe shumica e femrave nuk dine te lyhen fare, Zhgryen laparosen per faqe te zez .

Cili mund te jete shkaku sipas jush?
Mendoj se kshu vete ne mod atje.
Jo se nuk din.
 

TIGRI

Anëtar i ri
Titulli: Femrat shqiptare, nuk din te lyhen apo nuk kane produktet e duhura per Make

dine dine po ju mungon koha koha ne shqiperi eshte e kofizuar kane dhe pune te tjera per te bere
 
Top