• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Ekonomia amerikane zyrtarisht në recension

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Ekonomia e Shteteve të Bashkuara tani ndodhet në recesion, kështu thotë nje organ autoritativ ne Uashington, vlerësimi i të cilit konsiderohet si zyrtar.
Zyra Kombëtare për kërkime ekonomike thotë se recesioni në Shtetet e Bashkuara filloi në dhjetor të vitit të kaluar.

Sipas këtij institucioni faktor kryesor është numri i të punësuarve në Amerikë i cili ka rënë çdo muaj gjatë këtij viti.

Duke folur në një forum të kompanive më të mëdha amerikane, sekretari amerikan i thesarit, Henri Paulson tha se janë kohë të vështira për ekonominë amerikane por se hapat e ndërmarrë janë të qëlluar./BBC/
Wall Street​
 

korado

President
Titulli: Ekonomia amerikane zyrtarisht në recension

Ka hyre ne recesion?Ashtu sic hyri ashtu edhe do dali sepse per Ameriken punon e gjithe bota.Mos ta vrasi hic fare mendjen.Nuk ia cenon njeri postin e superfuqise per nja 100 vjet.
 

krutonja

Anëtar Aktiv
Ekonomistet thonin qe kishte qe ne Dhjetor te 2007s ne recession, po nqs ka nje art ne te cilin Amerikanet jane numer 1, eshte arti i injorimit te realitetit dhe genjimit te vetes (bulls.ing).
 
Top