• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

E bukura dhe bisha

Lauri

Anunnak
Afërdita, Erosi dhe Pan - rreth 100 para Krishtit - Muzeu Kombëtar Arkeologjik i Athinës.
Është shte një grup mermeri që riprodhon tre krijesa mitike: Afërdita perëndesha e dashurisë, Pan një hyjni e egër gjysmë njeriu dhe gjysmë dhie, dhe Eros, perëndia e dashurisë fizike dhe dëshirës i përfaqësuar si fëmijë me krahë fluturuese. Afërdita po përgatitet të lahet dhe madje ka vendosur një shirit koke për të mbledhur flokët e saj që mos t'i lagë ato. Papritmas Pan i afrohet dhe fillon ta bezdisë, ndërsa Eros e shtyn larg me të qeshur dhe duke e kapur për brinjësh. Fytyra e Panit është shtazarake, hunda e tij e rrafshuar, veshët e drejtuar dhe këmbët e tij te dhise. Ai kap perëndeshën me krahun e tij të forte. Ajo përpiqet t'a shtyjë mënjanë dorën, që në të vërtetë jo shumë e bindur që t'a largoje. Afërditë, më shumë se një perëndeshë e Olimpit, prezantohet si një grua e bukur tokësore, e relaksuar dhe e qetë, aspak e shqetësuar për Pan. E nguruar që ajo spraps me një buzëqeshje duke kërcënuar Panin se do ta gobdase me një sandale.
Artisti donte të nënvizonte me shaka ndryshimin midis bukurisë madhështore të trupit të ri femëror dhe dëshirës seksuale kafshërore në krijesën e egër të Pan.
By lauri

FB_IMG_1599630184846.jpg


FB_IMG_1599630200807.jpg


FB_IMG_1599630195737.jpg
 
Top