• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Dieta 3-ditore për uljen e masës së barkut

Arfenilla

Themelues i Forumit
Kjo është dieta e nutricionistes së njohur britanike Alison Stork, e cila është ndërtuar veçanërisht për uljen e masës së barkut për një periudhë të shkurtër: vetëm 3-ditore.

Kjo dietë ofron gamën e plotë të vitaminave dhe mineraleve. Nëpërmjet recetës të kuruar me kujdes, dieta rregullon nivelin e sasisë së yndyrave në organizëm, kryesisht në zonën e barkut. Ajo djeg të gjitha kaloritë ditore të marra nëpërmjet ushqimit ditor dhe për kaloritë shtesë të nevojshme, organizmi i merr nga “depozita” e kalorive që është dhjami i konservuar në trup.

Kjo dietë është e pasur në vlera ushqimore, prandaj dhe mund të përsëritet sa herë të keni dëshirë për rezultate më të mëdha, deri sa të realizoni rënien në peshë në masën e dëshiruar.

Dita e parë
Mëngjesi: Kornfleksa me qumësht (në të cilën janë të pranishme farat e kungullit, farat e lirit dhe farat e lulediellit).
Dreka: Supë me perime mikse dhe thjerrëza.
Zemra: Kos frutash (mundësisht të përgatitur vetë me fruta të freskëta).
Darka: Peshk salmon të pjekur në zgarë të shoqëruara me dy kokrra patate të ziera.

Dita e dytë

Mëngjesi: Një vezë e zier e shoqëruar me një fetë buke të thekur (bukë e zezë ose bukë integrale).
Dreka: Sallatë me perime mikse dhe 1 kokërr patate e zier.
Zemra: Fruta sipas dëshirës dhe disa kokrra arra.
Darka: Fileto pule e pjekur në zgarë me oriz dhe perime.

Dita e tretë
Mëngjesi: Një tas me kos të shoqëruara me fruta të thata dhe një frut të freskët.
Dreka: Peshk (rekomandohet salmon ose sardele) të shoqëruara me sallatë jeshile dhe domate të pjekura në zgarë, si dhe një fetë buke (bukë e zezë ose bukë integrale).
Zemra: Një fetë buke me miell tërshëre dhe gjizë (në mungesë të bukës me tërshërë, rekomandohet një përshesh me kos dhe tërshërë).
Darka: Thjerrëza dhe perime të ziera.B lajmi
 

Quku

Marakli Krapit
Titulli: Dieta 3-ditore për uljen e masës së barkut

A asht edhe per burra kjo dieta :p
Dhe deshta me dit qa don aja fjala Zemra se sjam tu e kuptu hyc...
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Titulli: Dieta 3-ditore për uljen e masës së barkut

A asht edhe per burra kjo dieta :p
Dhe deshta me dit qa don aja fjala Zemra se sjam tu e kuptu hyc...

po si jo:cek: ama do na tregoshe sa kishte efek kjo dieta.

p.s.Zemra , un e nenkuptova si nje meny shtese afere darkes, se dikushe zakonishte darken e hane ka ora 8 e pas drekes deri ne dark ka disa ore bukur mir
´´
 
Redaktimi i fundit:

princesha

Warrior Princess
Titulli: Dieta 3-ditore për uljen e masës së barkut

A asht edhe per burra kjo dieta :p
Dhe deshta me dit qa don aja fjala Zemra se sjam tu e kuptu hyc...

hahah edhe une qesha, por pastaj e kuptova si zamra....se tek ne perdoret nje vakt pas drekes, para darkes....
 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Titulli: Dieta 3-ditore për uljen e masës së barkut

Pak sport(sikur dhe te ecesh 30 minuta ne kembe ne dite) larg embelsirave te shumta,ushqehi shendetshem,e ska nevoj per diet fare mendoj une.
 
Titulli: Dieta 3-ditore për uljen e masës së barkut

Me pelqen, por duhet shume cardio per te djegur dhjamin e barkut
duhet pak fiskultur alla macarena qe ne 7:00
kafe pa sheqer, shum uje etj :)
 
Private conversations
Help Users
    Top