• Mirësevini tek Forumi Virtual

  Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

  Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
  GOOGLE Microsoft Yahoo

  Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Dashuria nuk posedon e as nuk mund të posedohet

një sek i here , ke quan ti pa limite ? Se i shkru hena ,qielli,toka kometa ,termeti???
ketyre si ve limit ti?
Pa limite, pa kushte, do te thote kur i thua-
Une te dua por nese nuk ben kete, nese ben ate, nese ben ate qe dua une e nese nuk ben ate qe nuk dua une.
Nese e do dike e do per ate qe është dhe jo per ate qe ti e do te jete.
 
 • Like
Reactions: Vie

Monique

Staf në FV.AL
Pa limite, pa kushte, do te thote kur i thua-
Une te dua por nese nuk ben kete, nese ben ate, nese ben ate qe dua une e nese nuk ben ate qe nuk dua une.
Nese e do dike e do per ate qe është dhe jo per ate qe ti e do te jete.
Aha , lere se u morem vesh
as i kisha llogarit keto Lev, sepse keto apriori pranohen
Askush nuk ndryshon askend.
Limitet po i shihja ne vepra e jo kontekst fjalesh...e aty thashë nalu i here :)
Ato qe thua ti , jane me shume kerkesa ,te cilat zgjidhen ne një bashkbisedim midis palesh ne konflikt :p
 

Nicktjeter

Per aspera ad astra.
Ka te drejte @Daisy
Cdo raport ka interes.
Te duash dike qe ste do..apo sta kthen është vetem shenje qe sdo veten,dhe keqtrajton shpirtin tend perpos te tjerave.

Seshte e shendshme. Te duash do te thote te jetosh dicka qe te mos jete toksike.
 

Monique

Staf në FV.AL
Ne momentin qe arrin te ndergjegjesohesh tek kjo me lart, per mua është dashuri e paster!
Ne fund asnjeri nuk pranon po he, te tere tendencen per te ndryshuar tjetrin e kemi
hiq dore nga kjo, mos e bej kte, mos i fol atij,. mos e shih ate, mos e vish kete , pse i qeshe atij
aman......

njejte si per meshkuj e per femra!
 
Ne fund asnjeri nuk pranon po he, te tere tendencen per te ndryshuar tjetrin e kemi
hiq dore nga kjo, mos e bej kte, mos i fol atij,. mos e shih ate, mos e vish kete , pse i qeshe atij
aman......

njejte si per meshkuj e per femra!
E vertete fatkeqesisht.Ke te drejte por pikerisht kjo per mua nuk quhet dashuri.
Dashuria dhe egoizmi nuk mund te bashkejetojne.
 
 • Like
Reactions: Vie

Monique

Staf në FV.AL
E vertete fatkeqesisht.Ke te drejte por pikerisht kjo per mua nuk quhet dashuri.
Dashuria dhe egoizmi nuk mund te bashkejetojne.
empatik dhe altruist ska ne dashuri

Harrove?

Ne lufte dhe dashuri ska rregulla, lejohet gjithcka! Tani thua e pranoj tjetrin si është ,ama sedren e egoizmin jo? :p
 
empatik dhe altruist ska ne dashuri

Harrove?

Ne lufte dhe dashuri ska rregulla, lejohet gjithcka! Tani thua e pranoj tjetrin si është ,ama sedren e egoizmin jo? :p
Pikerisht, nese egoizmi triumfon mbi "dashurine" do te thote qe nuk është Dashuri.
 

Monique

Staf në FV.AL
Pikerisht, nese egoizmi triumfon mbi "dashurine" do te thote qe nuk është Dashuri.
Dashuri sipas asaj qe ke pikturuar ti ne mendjen tende...dhe e kushtezon , sepse e paragjykon . Nese ti je egoiste i thua, sdi te duash...

sepse kjo imja i pranon te gjitha karakteristikat.
Une e pranoj dike ashtu sic është dhe si vjen, dhe kur dashuroj dhe merzitem me tiparet e tij , ia bej gjyqin vetes jo atij.
 
Dashuri sipas asaj qe ke pikturuar ti ne mendjen tende...dhe e kushtezon , sepse e paragjykon . Nese ti je egoiste i thua, sdi te duash...

sepse kjo imja i pranon te gjitha karakteristikat.
Une e pranoj dike ashtu sic është dhe si vjen, dhe kur dashuroj dhe merzitem me tiparet e tij , ia bej gjyqin vetes jo atij.
Ceshtje kendveshtrimi dhe......eksperiencash personale 😀
 

Monique

Staf në FV.AL
@Moonlight ca është dashuria per ty ?
Une dashurine me sa kam kuptuar se kam ne zemer, por ne tru
Dikur dikush edhe pse ne menyre shume banale me tha një te vertete, qe me vite do e kuptoja.
Ty nese nuk te *** trurin, ska shance me te bo per vete (kte te fundit e zbukurova se ai e tha banalshe fare) lol

E mua deri sot vetem 2 here me është ashtuqur truri lol

çfarë është dashuria per mua?

është nderveprim midis dy njerezve , ndjenje e papercaktuar , deshire qe te djeg kur tjetrin e ke larg, gjeja e pare qe kur hap syte me shkon mendja, perditshmeria ime , alkimia , grindjet, sherret, frika se mund ta humb, e plot ndjesi te tjera
 
 • Like
Reactions: NGU

elle

Chill
Opp pranoheni qe sju kan dashur sa duhet e lerini jusrifikimet si gazeta te gjata lol

Levi me pelqen menyra jote te menduarit.
 

Darius

DENY IGNORANCE
Une dashurine me sa kam kuptuar se kam ne zemer, por ne tru
Dikur dikush edhe pse ne menyre shume banale me tha një te vertete, qe me vite do e kuptoja.
Ty nese nuk te *** trurin, ska shance me te bo per vete (kte te fundit e zbukurova se ai e tha banalshe fare) lol

E mua deri sot vetem 2 here me është ashtuqur truri lol

çfarë është dashuria per mua?

është nderveprim midis dy njerezve , ndjenje e papercaktuar , deshire qe te djeg kur tjetrin e ke larg, gjeja e pare qe kur hap syte me shkon mendja, perditshmeria ime , alkimia , grindjet, sherret, frika se mund ta humb, e plot ndjesi te tjera
Sakte!!!
Per mua dashuria nuk ka një perkufizim.
E tha edhe @LeVoyageur me lart, çdo gje është unike dhe personale, prandaj është ndnjeje sublime dashuria, pamvaresisht se mund te japesh me shume apo me pak, nuk ka rendesi, rendesi ka te konceptojme lidhjen emocionale ndaj një njeriu tjeter pa komplekse te imponuara.
 

Monique

Staf në FV.AL
Sakte!!!
Per mua dashuria nuk ka një perkufizim.
E tha edhe @LeVoyageur me lart, çdo gje është unike dhe personale, prandaj është ndnjeje sublime dashuria, pamvaresisht se mund te japesh me shume apo me pak, nuk ka rendesi, rendesi ka te konceptojme lidhjen emocionale ndaj një njeriu tjeter pa komplekse te imponuara.
E une ate pjesen e sublimitetit ia aprovova
Po ate pa limite e kushte jo
Ne kontestin e fjaleve ok....se sa kemi degjuar te thone vdeksha une per ty ,po asnji ska vdek..gjithe gjalle jane lol
 

DeliriumMind

The greater your storm, the brighter your rainbow.
Ndjenja mund te kem pasur per ca persona... qe me ndodh dhe ti kujtoj 😊
dashuruar pa kushte dhe limite ( cit. LeV) vetem 2 her. Heren e pare isha 18 vjece dhe heren e dyt 21
Sot jam 30 dhe me zor po du dhe veten time 😂😂😂😂
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Sa bukur flisni ju poetet! :)

Sa per temen:

Ah jeta! Gjithmone do kete dicka qe do prishe ate lumturine perfekte te imagjinates! Dashuria kalon neper sprova te shumellojshme. Dhe nuk besoj se ne cdo stuhi ajo qendron e paprekshme, apo e pa kompromentueshme, apo te falet vend e pavend, apo te duash me shpirt edhe te mos presesh te te duan. Apo te pranosh 100% njeriun qe do ashtu. fiks. Jo. ne cift s'ka kurre njerez 100% njesoj dhe gjate rruges do besh leshime, terheqje, nxitje. Dhe jo jo, ska te beje se nuk është dashuri. Dashuri është ama kur te duhet te behet 1 zgjidhje absolutisht o do tolerohet ose do insistohet ne njeren ane.
Kjo është jeta! Duam apo s'duam!
 

jana80

Super Moderator
Staf në FV.AL
Dashuria është ndjenje....me sublimja qe ekziston dhe si e tille as mund te posedohet e as mund te posedoje.
Dashuria është dhurate, falet dhe pranohet, pa kushte, pa limite, pa kufij.
Teorikisht ?!
 
Top