• Mirësevini tek Forumi Virtual

  Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

  Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
  GOOGLE Microsoft Yahoo

  Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Dashuria nuk posedon e as nuk mund të posedohet

kitrra 123

plak gjufurrak
një gje di. N'kafe t'Rrustes, aty ne bodrum, per dashnine, alamet burrash kane mbushur me lot gotat e zbrazta n'tavoline.
 

Nicktjeter

Per aspera ad astra.
Me thoni cili nga ne (perjashto @Nicktjeter) nuk ka provuar te heqi petalet e një luleje per te kerkuar dhe luftuar kunder dyshimit te tmerrshem per dashurine ose personin qe dashurojme...!
Cili nga ne nuk e mban mend puthjen e tij te pare?
Si është e mundur qe vetem një mendim per dike qe do mund te na pelqente, na bente te lumturoheshim dhe enderronim me ore te tera pavaresisht se nuk kishim fare muhabet me te?
Dikush e manifeston pak, dikush me passion, dikush çmendurisht (darius) 😍

Per mua dashuria është një oqean i pafundme. Vetem njerzit qe hyjne ne thellesi te ketij oqeani zbulojne bukurite dhe misteret qe fshihen aty.
Ca ka Niku ketu 😑
 
Dashuria është ndjenje....me sublimja qe ekziston dhe si e tille as mund te posedohet e as mund te posedoje.
Dashuria është dhurate, falet dhe pranohet, pa kushte, pa limite, pa kufij.
 

Monique

Staf në FV.AL
Dashuria është ndjenje....me sublimja qe ekziston dhe si e tille as mund te posedohet e as mund te posedoje.
Dashuria është dhurate, falet dhe pranohet, pa kushte, pa limite, pa kufij.
Te fjalia pare jam dakort
te kjo e dyta , ndale bek se ka hendek lol
dhurate? Falet? pa kushte? pa limite?
Mahhh
 
Te fjalia pare jam dakort
te kjo e dyta , ndale bek se ka hendek lol
dhurate? Falet? pa kushte? pa limite?
Mahhh
PO.
Pa kushte, pa limite, pa kufij.
Nese i ve kushte, limite, kufij atehere nuk është me ndjenje....nuk është me Dashuri.
Mund ta quash cte duash por jo Dashuri.
Gjithmone flas per kushte , limite, kufij qe nuk cenojne lirine dhe personalitetin e njeriut!
 
 • Like
Reactions: Vie

Monique

Staf në FV.AL
PO.
Pa kushte, pa limite, pa kufij.
Nese i ve kushte, limite, kufij atehere nuk është me ndjenje....nuk është me Dashuri.
Mund ta quash cte duash por jo Dashuri.
Gjithmone flas per kushte , limite, kufij qe nuk cenojne lirine dhe personalitetin e njeriut!
Shume klishe ....e une pershkrimet klishe si kaperdis dot.
është ndjenje posi , por ka limite per cdo gje, vetem budalliku ska limit dhe universi...
 
Dhe dhuratat jane borxhe? Apo jo?:p
Jo.
Dhurata është dhurate.
Falet pa pritur asgje ne kembim.
Une flas gjithmone per veten.
Te falesh pa pritur asgje ne kembim e di qe është shume idealiste ne kete bote materialiste (perfshi ndjenjat) por është njekohesisht edhe ndjesi e mrekullueshme.
 
Shume klishe ....e une pershkrimet klishe si kaperdis dot.
është ndjenje posi , por ka limite per cdo gje, vetem budalliku ska limit dhe universi...
Ehe, mendimi yt....
Une flas gjithmone ne veten e pare.
Flas per ate qe njoh e perjetoj une.
Ti ke ndjesi dhe mendime te tjera.
Pak materialiste dhe banale per mua por gjithsecili ka opinionin e vet.
 
 • Like
Reactions: Vie

Daisy

Anëtar i Respektuar
Jo.
Dhurata është dhurate.
Falet pa pritur asgje ne kembim.
Une flas gjithmone per veten.
Te falesh pa pritur asgje ne kembim e di qe është shume idealiste ne kete bote materialiste (perfshi ndjenjat) por është njekohesisht edhe ndjesi e mrekullueshme.
Dhe une flas per vete dhe pak per komshinjte dhe pak per shoqerine dhe pak per boten :p
Ideja është qe dhe ndjenja si dhurata është borxh pak a shum.... deep down dhe ti e di
Kur ti dhuro dashuri pret te dhurohet ose me sakt pret te njejten ndjenje back.
Same with everything else
Nese ti dhuro dhuro dhuro dhe Mer nothing ne kembim do doje akoma pa
Kushte pa limite and so on?
Hell no lol
 

Lauri

Anunnak
Sokrati kthehet vone ne shtepi, e shoqja e priti me te bertitura e zhurme te madhe dhe pasi nuk i la gje pa thene, i hodhi një ene me uji kokes se ti tullace. Sokrati nuk e hapi gojen fare, por me vete tha: "e dija, qe pas gjithe ketyre bubullimave do kishte një rrebesh shiu."

Pare foton, une nxjerr një konkluzion: e shoqja ne shtepi gjysem e zhveshur me gjoks perjashta, qe pret burrin e saje i bere tullac nga filozofia lol
E kuptuat apo jo? Lereni filozofine, por shkoni praktiken ;)

FB_IMG_1580971047092.jpg
 

Monique

Staf në FV.AL
Lev postulate me duken
as nuk dhurojme apo falim një dashuri te tille , e as nuk na falet
nese je duke folur ne teori , ok ..le te hapim librat e poeteve dhe mbarojme pune

Materialiste?
Me fal , por edhe vete emri Marre-Dhenie , jep merr , a nuk është i tille?
e kam provuar kete qe thua ti , te fal pa marre asgje ...e ne fakt kam marre peshen e fajit , sedren e vrare, krenarine e thyer deri ne piken qe urreja veten per dobesine time.
Dhe une kam një seder te semure ,
Dhe zhgenjimet jane mesime....dhe as me shkon ne fije te mendjes ti fal dikujt dashuri se qenka ndjenja e tille..ta di se edhe te jem tu vdek brenda vetes....me vjen anash!
 
Dhe une flas per vete dhe pak per komshinjte dhe pak per shoqerine dhe pak per boten :p
Ideja është qe dhe ndjenja si dhurata është borxh pak a shum.... deep down dhe ti e di
Kur ti dhuro dashuri pret te dhurohet ose me sakt pret te njejten ndjenje back.
Same with everything else
Nese ti dhuro dhuro dhuro dhe Mer nothing ne kembim do doje akoma pa
Kushte pa limite and so on?
Hell no lol
Une kur e dhuroj nuk pres asgje ne kembim.
Nese ma kthejne ok, nese jo asgje.
Natyrisht nese me lene te kuptoj qe nuk mirepresin ndjenjen time atehere është e qarte qe ndaloj.
 

Monique

Staf në FV.AL
Ehe, mendimi yt....
Une flas gjithmone ne veten e pare.
Flas per ate qe njoh e perjetoj une.
Ti ke ndjesi dhe mendime te tjera.
Pak materialiste dhe banale per mua por gjithsecili ka opinionin e vet.
Te tille dashuri , pa limite , pa kufij e pa pretendime e shoh vetem ne marredheniet e ngushta

Prind femije...
askund tjeter
 
 • Like
Reactions: Vie
Nuk pres as tu mbush mendjen per ate qe jam e perceptoj une e aq me pak te ma mbushni ju per ate qe jeni, ndjeni e perceptoni ju.
 

Monique

Staf në FV.AL
E vuaj, e vuaj nuk them se jo por nuk varet nga une.
Ne kete rast respektoj vendimin e tjetres, pak rendesi ka si e sa e vuaj.
një sek i here , ke quan ti pa limite ? Se i shkru hena ,qielli,toka kometa ,termeti???
ketyre si ve limit ti?
 
Top