• Në 21 shkurt, 3 javë më parë, Italia kishte në total vetëm 16 raste me koronavirus,aq sa ka pak a shumë Shqipëria sot. Papërgjegjshmëria bëri që Italia të ketë afro 15 mijë të prekur, 1000 të vdekur e 2000 të tjerë në gjendje kritike dhe të shpërndajë virusin në gjithë Europën. Urojmë që të gjithë të bëhemi aq të përgjegjshëm sa mos të bëhemi pas 3 javësh, ajo që është Italia sot.

Cfare je ti nga besimi, shqiptar katolik, mysliman apo pagan?

Nicktjeter

We're all gay with someone else's ass !
Nga prindër katolik dhe muslimane, e rritur ateiste.
Sot besoj kryesisht në veten si timonierja e kësaj jete dhe në Deizëm.
E drejte kjo. Cdo kush me pak llogjike eshte timon i jetes se vet.
Le te themi " une besoj sipas menyres sime"
 

Henry-&

Antarë i Respektuar
Nga pergjigjet e deri tanishme kuptoj dy gjera:
1) jemi te pafe 😛
2) jemi te ndare ne pike e sterpike 🤔

Skemi gja ne terezi ....
 

Ivy

IMPOSSIBLE??? The word itself says “I’M POSSIBLE “
Mjafton te futet pak fe neper tema, vuu postimet.
Populli i vetem ne bote qe nuk pyet fare per fe.
Nuk mund ta thuash kete Laur.
Edhe pse populli jone mbahet si nje popull laik,shume e shume familje e kane ruajtur besimin edhe ne kohen qe rregjimi sua lejonte ta praktikonin ate.
Nisur nga vetja ,di qe gjysherit e mi kane ruajt me fanatizem e sakrifica pervec se besimit edhe praktikimin e riteve te fese qe ne i perkasim.
 

Moonlight

Gone Girl!
Staf në FV.AL
Nuk mund ta thuash kete Laur.
Edhe pse populli jone mbahet si nje popull laik,shume e shume familje e kane ruajtur besimin edhe ne kohen qe rregjimi sua lejonte ta praktikonin ate.
Nisur nga vetja ,di qe gjysherit e mi kane ruajt me fanatizem e sakrifica pervec se besimit edhe praktikimin e riteve te fese qe ne i perkasim.
Nuk jemi popull laik ,jemi shtet laik.
Se per laik kemi 100 fe lol
 
Top