• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

çfarë është Internet Banking?

Bianca SK

Anëtar i Nderuar
Te gjitha bankat jane te pranishme ne internet me një faqe te tyren, që jep informacion te pergjithshem mbi banken dhe mbi sherbimet që ajo ofron.Megjithate, internet banking shkon një hap me tutje, pasi u lejon klienteve te futen nepermjet internetit ne llogarite e tyre on-line 24 ore ne dite, 7 dite ne jave, drejtpersedrejti nga shtepite ose zyrat e tyre dhe te kryejne operacionet bankare që duan.

Internet banking mund ta perkufizojme si një nga sherbimet ne distance, te ofruar nepermjet kanaleve elektronike te shperndarjes dhe te komunikimit, te produkteve dhe sherbimeve tradicionale dhe te reja bankare. Duhet theksuar se internet banking, te pakten ne fazen aktuale, nuk tenton te zevendesoje kanalet tradicionale te shperndarjes se produkteve bankare. Ai qendron bashke me një teresi kanalesh, që shkojne nga ato tradicionale (si sportelet e filialeve) tek ato automatike (si ATM, Pos), ne kuadrin e plotesimit dhe te perforcimit te raportit klient-banke, per te realizuar te ashtuquajturen strategji shumekanaleshe.

Kur te kem kohe do shtoj dhe gjera te tjera...
 

Bianca SK

Anëtar i Nderuar
Vazhdim

Kur dhe si lindi internet banking?

që ne fillesat e tyre, bankat sherbenin per te mbajtur te sigurta parate tona. Nderkohe që ruajne parate tona, ato lejojne te marrim edhe një interes mbi parate e depozituara.Bankat tradicionale e kane bere kete prej shekujsh tashme, dhe bankat e diteve tona po vazhdojne e te njejtin drejtim, duke ofruar sherbimet tradicionale si dhe sherbime te reja, ne rruge te ndryshme.

Perhapja e teknologjive te informacionit dhe te komunikimit, rritja e perdorimit te kompjuterave personale, lehtesimi i lidhjes me internetin, si dhe perhapja e gjere e telefonave celulare, kane terhequr vemendjen e bankave drejt mundesise se internet banking.një tjeter arsye që beri te dobishem perdorimin e ketij kanali, ishte nevoja per te minimizuar kostot dhe njekohesisht, per te rritur efiçencen e sherbimeve bankare. Ne kete menyre, bankat shfrytezuan karakteristiken kryesore te internetit, nderveprimin, duke zhvilluar strukturen e shperndarjes se sherbimeve bankare per te plotesuar nevojat ne rritje te klienteve te tyre dhe njekohesisht, per te rritur te ardhurat e tyre.

Internet banking ka pak vite që është ne qarkullim. Si fillim, ai u prezantua ne vitet '80, megjithate vetem ne mesin e viteve '90 u perhap gjeresisht dhe që atehere ka perparuar shume. Gjate dekades se fundit, transaksionet bankare ne rruge elektronike jane rritur ne menyre marramendese.
 

Analistja

Anëtar i ri
Kur do vije koha që te behemi edhe neve me internet banking???:confused::confused::mah:mah:mah Asnjehere
 

Bianca SK

Anëtar i Nderuar
Banka Amerikane e Shqiperise ta ofron kete mundesi.
 

super

Antar Aktiv
E vertete banka amerikane e e shqiperise e ofron një sherbim te tij.Mjafton një nr llogaria dhe një pagese minimale ne muaj per te perdorur kete sherbim.
Ju siguroj që ja vlen me te vertete dhe pse kam gati 6 muaj që e disponoj një sherbim te tille.
 

Trendelin

FULL OF PATOS
Internet Banking! një mnyre efikase per te vjedh pare sy nder sy pa e mar vesh askush. një sherbim që per sa i efikase mund te jet (dhe është vertet se te ben te kursesh goxha kohe), nuk është kolauduar akoma tamam kundrejt "perfitimeve" te fshehura që mund te marin ata që e ofrojn.
 

Lela_Dr

Donatorë
Per mendimin tim është një nga menyrat me te shpejta per te pasur llogarine nen kontroll.
Une kam 2 vjet që e perdor, dhe me pelqen sherbimi që ofron. Duke filluar nga pagesat e taksave, bonifico bancario, me karikuar telefonin, etj.
 

Loyalty

Anëtar i Nderuar
Une e perdora dje per here te pare:p:p
Mu deshen 3 ore per te me bere një ricarica te telefonit se i kisha vene 100 kode diten e rregjistrimit per mos vjedhur leketLOL

Sherbimi është shume efikas dhe jam shume e kenaqur:)
 

Lela_Dr

Donatorë
Briciolo degjo se fajin ne kete rast se ka banka, por sherbimi i windit.
Une kur i bej brenda per brenda Italise ne sek vjen sms di avvenuta ricarica :D

Nejse une e thashë dhe e perseris që është një komoditet Banking online. Sepse te eliminon gjithe ate kohe ( do te dalesh nga shtepia, do te mbash radhen tek sporteli, te mbushin me letra xhepat :p),etj etj.
Plus që është 24/7 AKTIV
 

Loyalty

Anëtar i Nderuar
Nuk e kishte as njera as tjetra...por sa here une dua te bej trasferte ose terheqje lekesh online duhet ti jap une ok bankes që te bej trasferimin:D
Dje isha cik pergjumesh e spo merrja vesh:p
Dmth nese dikush do te me vjedhe leket, ne cfaredolloj vendi, duhet te kete kodin që me vjen mua tek celulari nga banka:D
 
Top