• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Body Art

SuRiAnA

Anëtar i Nderuar
Po rihap kete teme qe egzistonte ne Fv me pare, me pelqen ky lloj arti dhe pse nuk do ta "krijoja" ne Bodyn tim :D me pelqen ta shikoj me shume tek te tjeret :D


Body Art eshte nje rryme artistike qe fillon te perhapet nga viti 1968.
"Strumenti" kryesor qe perdor ky lloj arti eshte trupi njeriut, BODY (trup).
Body art e ben trupin e njeriut protagonist absolut , me ane te cilit ve ne pah shprehje artistike te ndryshme dhe e ekspozon ate (trupin) si njè Veper.
Body art : body painting, tatuazhet, piercing, branding, etj etjShpresoj t'ju pelqej :)
 
Last edited by a moderator:

SuRiAnA

Anëtar i Nderuar
Titulli: Body Art

meqe i ceka me lart do ju sjell dhe forma tjera te Body art si psh tatuazhet(zgjodha ca 1cik me te veqanta :D )


P.S personalisht preferoj bodu painting dhe tattoo "normale" jo si kto eee

 

Trendelin

FULL OF PATOS
Titulli: Body Art

Kta te fundit paskan lujt menc....kushedi sa te dhemb te besh ate gjen, te gerrvishesh lekuren...ncncncnc ca i shtyn aman ti bejn vetes dika te till....sa i semur duhet te jesh.... ncncncncnc
 

Angel_Devil

Themelues i Forumit
Titulli: Body Art

shi cfare ka bo kinezi ka shkrujte alfabetin ne trup se ka frike se e harron .

 

Attachments

Redaktimi i fundit:

E3

Anëtar i Nderuar
Body Painting


Tre modele formojne koken e nje tigri! Vepra e jashtezakonshme e nje 'body painting' eshte realizuar nga artisti amerikan Craig Tracy, ne studion e tij te New Orleans, me kerkese te organizates "Save China's Tigers".

Objektiv eshte shpetimi i felinit te mrekullueshem nga rreziku i zhdukjes.

Vitin 2010, Organizata e Kombeve te Bashkuara, ia ka dedikuar pikerisht tigrit.
•tch•

 
Redaktimi i fundit:
Titulli: Modelet formojne koken e tigrit

Waw madheshtore ,bravo per fantazine ...
 

Katia

Hmm kureshtar-e?
Pe: Body ArtKy është talenti i Craig Tracy, një i ri i talentuar ne "body paintingt" i cili bashkëjeton, që në fëmijëri me një sëmundje, që së shpejti fatkeqësisht do i sjellë verbimim total të tij.
(BalkanWeb)
 

Zana1

Braveheart
Titulli: Body Painting

Sa te bukra k'to me bebe, dhe ajo gruaja shtatzene , so speacial :S
 

PiNkY

Anëtar i Nderuar
Titulli: Body Painting

 

PiNkY

Anëtar i Nderuar
Titulli: Body Art 
Top