• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Bëhet virale në internet, Nostradamus parashikoi Covid-19?

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Bëhet virale në internet, Nostradamus parashikoi Covid-19?
1585331220769.png

Sipas disa pretendimeve që janë përhapur me shpejtësi në internet, Nostradamus e parashikoi epideminë e koronavirusit që para 500-vjetësh.
Covid-19 ka marrë deri tani 24 mijë jetë njerëzish, duke ushqyer lloj-lloj teorish konspiracioni për origjinën e saj. Të infektuarit në mbarë globin janë gati gjysmë milioni, dhe virusi është shfaqur tashmë në çdo kontinent përveç Antarktidës.

Ka njerëz që besojnë se fizikanti francez i shekullit të 16-të, i lëvduar nga adhuruesit e tij si një mendje e jashtëzakonshme profetike që ka parashikuar një sërë eventesh të rëndësishme botërore përgjatë historisë përfshirë zjarrin e madh të Londrës në 1666-tën apo vrasjen e John F Kennedy në vitin 1963, ka përmendur dhe koronavirusin.
Një përdorues i Twitter-it shkruante se kishte menduar që fjalët e përhapura se Nostradamusi ka bërë parashikimin e një lloj murtaje, ishin të rreme.
“Por kur kontrollova, rezultuan të vërteta. Ai nënkupton koronavirusin dhe njerëzit po tmerrohen”, thuhej në postim. Joel Hazeldene, ish-aktor i serialit të transmetuar nga BBC, Boom Town, thotë: ” Duhet t`i kushtojmë më shumë vëmendje mistikut të shekullit të 16-të, Nostradamus”.
Të tjerë këmbëngulin se ai ka profetizuar karantinën masive. Pjesën më të madhe të parashikimeve të tij të supozuara, Nostradamus i shkroi në formën e vjershave me katër rreshta. Skeptikët thonë se shkrimet janë shumë të paqarta për t’u konsideruar profeci të mirëfillta.
©Copyright Gazeta SHQIP
 

[DoMi]

Antar Aktiv
kto i ka bo te gjitha Lul Basha me i hap luft Edvin kristaq rames
kshu ka then i madhi jehova 😟
 
Top