• Në 21 shkurt, 3 javë më parë, Italia kishte në total vetëm 16 raste me koronavirus,aq sa ka pak a shumë Shqipëria sot. Papërgjegjshmëria bëri që Italia të ketë afro 15 mijë të prekur, 1000 të vdekur e 2000 të tjerë në gjendje kritike dhe të shpërndajë virusin në gjithë Europën. Urojmë që të gjithë të bëhemi aq të përgjegjshëm sa mos të bëhemi pas 3 javësh, ajo që është Italia sot.

Bashkëshorti i 86 grave detyrohet të divorcojë 82 prej tyre

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Bashkëshorti i 86 grave detyrohet të divorcojë 82 prej tyre

Disa ditë më parë lajmi se 84-vjeçari mbante rekordin për numrin më të madh të grave me të cilat ishte martuar mbushi median botërore. Sot ai është i detyruar t’i divorcojë. Një lider fetar nigerian me 86 gra, ka pranuar urdhrin e gjykatës islamike për të divorcuar 82 gra, në mënyrë që t’i mbeten vetëm 4. Zëdhënësi i gjykatës thotë se Mohammadu Bello Abubakar, 84-vjeçar, ka rënë dakord me këtë urdhër. Ish-mësuesi dhe predikuesi islamik jeton në shtetin nigerian me gratë e tij dhe të paktën 170 fëmijët. Trupi më i lartë islamik në Nigeri, “Jamatu Nasril Islam”, e dënoi me vdekje. Dënimi u hoq por ai rrezikon dëbimin nga shtëpia”. TO
 

shiHanny!!

psiko pa shpres sherimi
po qka i duhen 86 amon, njo ja han boll kryt:D...un pernime nuk i kuptoj kta njerz, ku osht qellimi me marr gjith kto gra, ska kuptim per mu, bohhh..
 

Trendelin

FULL OF PATOS
Gjynaf me ardhka...per ato qe paskan mbet... :D

Epo ai ishte qe ishte, dhe 4 te tjera dhe plotesonte qincen! :D
 

Chupachups

Vajza 🍭
Staf në FV.AL
Tjetri ka bo 170 kalamoj , ndersa ti i qa hallin si puno :p

Rrezik edhe emrin do e kete matrapik lol
Ehhh ku edi ti :p, mos i vije ligji kush ka mshum se 4 femij te mare rrog nga shteti , e te vin gjith baballaret ti marin te vetat 😂, ketij ti mbesin vetem 2 😂😂
 
Top