• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Barazon Skenderbeu, kualifikimi më pranë

cent

...Lontano
Skënderbeu mori një rezultat inkurajues ndaj Neftçi Bakusë në takimin e parë të turit të dytë eliminator të Champions League. Kampionët e Shqipërisë barazuan 0-0 në këtë transfertë të vështirë, duke i rritur shanset për një kualifikim të mundshëm në takimin e kthimit, që do të luhet më 23 Korrik në Korçë.

Formacioni i Mirel Josës kishte udhëtuar me një synim të qartë drejt Azerbajxhanit: të mos pësonte gol, dhe ia arriti qëllimit. Trajneri tiranas kishte dhënë udhëzimet përkatëse për një lojë shumë të kujdesshme në fazën mbrojtëse, aq sa rastet e ekipit korçar sidomos në fraksionin e parë ishim me pikatore. Rasti më i rrezikshëm për azerët gjatë 45 minutave të para u shënua në të 25-ën, ku vetëm fati e shpëtoi Skënderbeun nga pësimi i golit. 5 minuta nga përfundimi i pjesës së parë, vendasit patën një tjetër mundësi për të kaluar në avantazh, por sërish rrjeta e portës korçare mbeti e paprekur.

Në fraksionin e dytë Neftci e rriti ndjeshëm presionin, aq sa u dha përshtypja se shënimi i golit do të ishte vetëm çështje kohe. Atëherë kur kampionët e Azerbajxhanit po dominonin sa i përket lojës por edhe rasteve për shënim, korçarët kundërsulmuan rrezikshëm, por pa mundur të bënin mrekullinë. Minutat e fundit të lojës ishin një dialog I gjatë mes sulmit të Neftçit dhe mbrojtjes së Skënderbeut, ndërsa portieri Orges Shehi të paktën në dy raste e shpëtoi skuadrën e tij nga gola të sigurtë.

Korcarët tashmë kanë avantazhin e zhvillimit të takimit të kthimit në fushën e tyre, për të siguruar një kualifikim historik në turin e tretë, pas dy tentatativave të pasuksesshme në sezonet paraardhëse.
/S.Sport
 
Redaktimi i fundit:

xhebrail1

INTERIST
Titulli: Barazon Skenderbeu, kualifikimi më pranë

Shpresojme ne nje kualifikim te mundeshem.
Mendoj se skenderbeu viteve te fundit eshte njera nder ekipet me serioze ne Shqiperi.
 

MasteR

I'm offline
Titulli: Barazon Skenderbeu, kualifikimi më pranë

Hajt me fitore ishalla
 
Top