• Në 21 shkurt, 3 javë më parë, Italia kishte në total vetëm 16 raste me koronavirus,aq sa ka pak a shumë Shqipëria sot. Papërgjegjshmëria bëri që Italia të ketë afro 15 mijë të prekur, 1000 të vdekur e 2000 të tjerë në gjendje kritike dhe të shpërndajë virusin në gjithë Europën. Urojmë që të gjithë të bëhemi aq të përgjegjshëm sa mos të bëhemi pas 3 javësh, ajo që është Italia sot.

AC Milan ne Shqiperi!

Hostel

Anëtar i Nderuar
Mezi pres te iki neser ne shkoll me ne dore kopien e gazetes italjane "La gazetta dello sport" ku te jete shkruar milan humbi kunder KF Tirana.
 

fcbesia

Anëtar i Respektuar
Bravo Tiranes...Nje gje nuk kuptoj une.Me duhet te bej patjeter tifo per nje skuader qe se kam ndjekur ndonjehere vetem se eshte shqiptare??Patjeter do thoni ju. Po te arsyetoj keshtu i bie qe te jem dakord dhe me shume gjera te tjera vetem se jam shqiptare.
Milan eshte skuadra e zemres time.E ndjek me vite dhe e adhuroj si skuader.Me ka dhene buzeqeshje kur une kam qene keq,me ka dhuruar emocione...etj etj..Por kjo nuk me ben mua "tradhtare" apo jo patriote.

P.s. Nuk e dija formacionin e Milanit,ndaj dhe shkruajta rezerva.Dikush me lart pat thene qe nuk jane ato te rendesishmit se jane me kombetaret e tyre...:kiss

Bravo Tiranes....
Nuk te akuzoi njeri per "tradheti" ti doje e beje tifo(kesaj radhe per humbesin)ate smund te ta ndaloj njeri,por mua me erdhi inat qe the se kane luajte me rezerva,ndersa qe pak faqe me perpara e ke pase edhe listen zyrtare.
Nejse sidoqofte derbi Inter Milan sbesoj qe do kete me,por do transformohet ne Inter -Tirana :p
 

TruLLajKaa

Shqiptare
une jam tifoze e milanit kshtu ne pergjithsi...por sonte mu be qqefi shume per tiranen...edhe nuk luajti milani me "rezerva" jo...ndoshta i munguan disa lojtar por jo te gjithe...
 
Last edited by a moderator:

alfonci

Veri investigatio
Renedesi ka qe ne leter eshte tirana fituese, por edhe ne fushe pasi rezultati e favorizon ate. historia do ta njohe ate si fitore te Tiranes. Megjithse tifoz i Milanit jam shume i lumtur qe Tirana ka arritur te fitoje.

Shpresoj qe nje surprize te tille ta beje edhe kombetarja kunder Portugalise neser. ne futboll surprizat nuk kane te mbaruar. Fitues mund te jete kushdo, rendesi ka qe te luash mire, te kesh pak fat dhe te finalizosh qofte edhe rastin e vetem qe te jepet.

Hera e pare qe me behet qefi qe ka fituar tirana, pasi te jesh tifoz i vllaznise medoemos nuk ke simpati per tiranen...
 

agrodolce

Anëtar i Respektuar
Bravo tiranes :D qe e mundi milanin , keshtu te shtunen ka nje motiv me shum per me bo rezultat te mir kunder sampdories ne kampionat :D
 

Angel_Devil

Themelues i Forumit
mezi pres te iki neser ne shkoll me ne dore kopien e gazetes italjane "la gazetta dello sport" ku te jete shkruar milan humbi kunder kf tirana.
hhaa kan me te rraf o ardit nga inati ahah

bravo tiranes :d qe e mundi milanin , keshtu te shtunen ka nje motiv me shum per me bo rezultat te mir kunder sampdories ne kampionat :d
ohahahahhahahahaah forza milan
 

Ado

FISEBILIL-LAH
edhe pse .. millano nuk luajti at lojen e tyre kampionale .. sepse nuk deshen te lendohen .. sepse nje kemb e roanldihnos kushton 10 milion euro .. por prap jemi te gezuar sepse fituam ... :D edhe tpakten disa pika djers tktyre futbollisteve me pare te madhe .. u derdh .. kryesorja osht fitorja :D jo pjesmarrja :p :D
 
Top