• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

5 ushqimet që ju pastrojnë trupin, mos i hiqni nga tavolina

Hera

Dum Spiro Spero
5 ushqimet që ju pastrojnë trupin, mos i hiqni nga tavolina


[IMG2=JSON]{"data-align":"none","data-size":"full","src":"https:\/\/lajmifundit.al\/wp-content\/uploads\/2019\/03\/10ushqimetperfloket.jpg"}[/IMG2]

Herë pas here trupi jonë ka nevojë për detoksikim në mënyrë që t’i rikthehet funksionit në mënyrë optimale dhe ta përmirësojë mënyrën se si funksionojnë organet e trupit.

Kjo, sipas ekspertëve, mund të arrihet përmes pastrimeve natyrale. Këto pastrime trupore përfshijnë largimin e substancave toksike nga trupi.
Ekspertët gjithashtu kanë treguar se cilat ushqime janë pastrues më të mirë të trupit, dhe që mund t’i konsumoni.

Limonat

Limonat e detoksikojnë trupin dhe e forcojnë sistemin e imunitetit sepse janë të mbushura me vitaminë C dhe antioksidues tjerë. Këto agrume e përmirësojnë funksionin e mëlçisë, por edhe procesin e tretjes.

Majdanozi

Antioksiduesit, përbërësit antipezmatues dhe flavanoidet që i përmban majdanozi, ndikojnë që ky produkt t’i pastrojë veshkat, mëlçinë dhe traktin gastrointestinal.

Domatet

Domatet janë të pasura me vitaminë C dhe nutrientë tjerë. Ato e përmirësojnë shëndetin e zemrës dhe kanë sasi të lartë të licopenit, i cili i parandalon dëmet nga rrezatimet e lira.

Qepa

Qepët e detoksikojnë sistemin, i trajtojnë problemet me tretje, astma, etj.

Mollët

Këto janë të pasura me fibra, kështu që ndihmojnë në sistem të tretjes, ju bëjnë të ndiheni më të ngopur, e pastrojnë gjakun, e rregullojnë kolesterolin dhe e përmirësojnë shëndetin psikologjik. /Noa
 
Last edited by a moderator:

Arfenilla

Themelues i Forumit
asnje nga keto qe u ceken ne shkrim nuk qenkan ne foto!! sikur te zavendesohet avokado me moll sa mir do ishte ..
 

Hera

Dum Spiro Spero
Mollët

Këto janë të pasura me fibra, kështu që ndihmojnë në sistem të tretjes, ju bëjnë të ndiheni më të ngopur, e pastrojnë gjakun, e rregullojnë kolesterolin dhe e përmirësojnë shëndetin psikologjik.

mollet i adhuroj
 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Qe te 5-ta i konsumoj ne forme te perditshme. :)
 

Hera

Dum Spiro Spero
Te hash perime dhe fruta eshte dicka shume e mire
 
Top