• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

16 karikaturat "famoze" tek Revista “Charlie Hebdo”

Lauri

Anunnak
16 karikaturat shokuese të revistës që e sulmuan terroristët, ata bënë satirë edhe me Jezusin e Papën

 

Lauri

Anunnak
Titulli: 16 karikaturat "famoze" tek Revista “Charlie Hebdo”


 

Lauri

Anunnak
Titulli: 16 karikaturat "famoze" tek Revista “Charlie Hebdo”


 

Lauri

Anunnak
Titulli: 16 karikaturat "famoze" tek Revista “Charlie Hebdo”

/G-E
 
Redaktimi i fundit:

princesha

Warrior Princess
Titulli: 16 karikaturat "famoze" tek Revista “Charlie Hebdo”

Keta karikatura ndoshta per dike paraqesin realitetin, por per dike jo....me vjen keq, qe per kete arsye te rrejshme zhvillohen vrasje.... edhe pse nuk jane per kete arsye, ndoshta prandaj u krijuan keta,qe te munden te kene nje shkas, te vrasin me shume njerez
 

Nicktjeter

Per aspera ad astra.
Titulli: 16 karikaturat "famoze" tek Revista “Charlie Hebdo”

Ou paska dhe per fene katolike e paskan qene gjalle deri pardje :p
 
Titulli: 16 karikaturat "famoze" tek Revista “Charlie Hebdo”

Ou paska dhe per fene katolike e paskan qene gjalle deri pardje :p
Charlie Hebdo ka per te gjithe dhe ka pasur historikisht per te gjithe, keto qe sheh ti nuk jane asgje.Jane tallur me presidente shtetesh, me figura historike, me gjenerale e me pasanike, me stiiste dhe me aktore, penes se charlie hebdo nuk i ka shpetuar askush, por me te vertete askush, dhe me shume se me kedo tjeter kane tallur edhe vetveten!
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Titulli: 16 karikaturat "famoze" tek Revista “Charlie Hebdo”

Po porse seshte dashur të veproj keshtu... edhe nga ana katolike do gjera si i paska ber, duken si nje lloj rendimi. Pra veprat e tija ndezen zjarr, per ate nuk u dasht me bër ashtu, me heret u dasht te mendoj se cka bën....
 
Titulli: 16 karikaturat "famoze" tek Revista “Charlie Hebdo”

Po porse seshte dashur të veproj keshtu... edhe nga ana katolike do gjera si i paska ber, duken si nje lloj rendimi. Pra veprat e tija ndezen zjarr, per ate nuk u dasht me bër ashtu, me heret u dasht te mendoj se cka bën....
Ti po thua qe nese une dal e deklaroj ne nje gazete qe Jetesa nuk eshte femer por eshte mashkull dhe jo vetem kaq, por them qe je mashkull i shemtuar dhe kriminel kjo te jep te drejten ty te me vrasesh???


PS-Me fal per shembullin qe mora, asgje personale me ty!
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Titulli: 16 karikaturat "famoze" tek Revista “Charlie Hebdo”


Jo jo gabim e ke kuptuar.... Fjalen e kisha se seshte dashur te hyj aq thellë, ne atë botëkuptim siq e ka bër.

Po per mua thuaj cte duash, tek e fundit nuk ndyti nderin tim per askend.... punë e madhe cfare bluajnë tjerët... :D


Ti po thua qe nese une dal e deklaroj ne nje gazete qe Jetesa nuk eshte femer por eshte mashkull dhe jo vetem kaq, por them qe je mashkull i shemtuar dhe kriminel kjo te jep te drejten ty te me vrasesh???


PS-Me fal per shembullin qe mora, asgje personale me ty!

Të kuptoj, mos ke dert....
 

Yellow Redhead

angels walk among us
Titulli: 16 karikaturat "famoze" tek Revista “Charlie Hebdo”

Keta karikatura ndoshta per dike paraqesin realitetin, por per dike jo....me vjen keq, qe per kete arsye te rrejshme zhvillohen vrasje.... edhe pse nuk jane per kete arsye, ndoshta prandaj u krijuan keta,qe te munden te kene nje shkas, te vrasin me shume njerez
per ke nuk paraqesin realitetin kto karikatura ?

sa here duhet dikush te ktheje koken qe te pretendoje se nuk shikon?!
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staf në FV.AL
Titulli: 16 karikaturat "famoze" tek Revista “Charlie Hebdo”

Mir do ishte te ishin perkthyer kto, per ata qe si kuptojne ;)
 

ricky_ch

******
Pe: 16 karikaturat "famoze" tek Revista “Charlie Hebdo”

Zakonisht, karikaturat s'më kanë interesuarë.
Me një budallaki, të tregosh një mençuri? Nuk shkon.
E sidomos kur dihet se gazeta ka qëllim të mbushë
arkat dhe xhepat duke ofenduarë njërëzit.

Shkaja, ironija e sarkazma kanë kufinjtë e vet: mos i nguc
ata që s'të kuptojnë, se mund të të thotë: "mos i kemi ruajtur
lopët së bashku?"
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Titulli: Pe: 16 karikaturat "famoze" tek Revista “Charlie Hebdo”

Shkaja, ironija e sarkazma kanë kufinjtë e vet: mos i nguc
ata që s'të kuptojnë, se mund të të thotë: "mos i kemi ruajtur
lopët së bashku?"
Karikatura nuk eshte budallallek, por, eshte nje nder sportet me te renda, te kritikes letrare dhe jo vetem kaq.

Megjithate, pajtohem kur thua se ata qe nuk e kuptojne edhe eshte e rende per ti karikatuar. Aq kapin ata, kshu qe me mire eshte ti lesh ne hallin e tyre.
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Titulli: 16 karikaturat "famoze" tek Revista “Charlie Hebdo”

Ne fakt po tmos reagonin njerezit kto karikatura do ishin thjesht 1 nga mijera tjera... sa probleme kemi ne sot? Dhebkohen per karikaturat duhet ta harxhojme ne fakt. Lol...
 

Lauri

Anunnak
Titulli: Pe: 16 karikaturat "famoze" tek Revista “Charlie Hebdo”

mos i nguc ata që s'të kuptojnë, se mund të të thotë: "mos i kemi ruajtur
lopët së bashku?"
Komplimeti Ricky, e ndaj plotesiht mendimin. Por c'faj ka shakaxhija qe tjetri nuk e kupton shakane!..:)
 

ricky_ch

******
Pe: Titulli: Pe: 16 karikaturat "famoze" tek Revista “Charlie Hebdo”

Komplimeti Ricky, e ndaj plotesiht mendimin. Por c'faj ka shakaxhija qe tjetri nuk e kupton shakane!..:)
Haha, ti e paske marrë shkronjë për shkronje!
 

ricky_ch

******
Pe: Titulli: Pe: 16 karikaturat "famoze" tek Revista “Charlie Hebdo”

Karikatura nuk eshte budallallek, por, eshte nje nder sportet me te renda, te kritikes letrare dhe jo vetem kaq.

Megjithate, pajtohem kur thua se ata qe nuk e kuptojne edhe eshte e rende per ti karikatuar. Aq kapin ata, kshu qe me mire eshte ti lesh ne hallin e tyre.
Edhe ti si Luari shkronjë për shkronje e paske kuptuarë.,

Ti thua sport, une them budallaki, andaj edhe lindin
këso problem. ثshtë relative.

Ata që se "kapin" të të fusin ne burg, nëse
është ligji në pyetje, e ndonjëherë edhe të humbin
kokën.
 

Nicktjeter

Per aspera ad astra.
Titulli: 16 karikaturat "famoze" tek Revista “Charlie Hebdo”

Ne fakt po tmos reagonin njerezit kto karikatura do ishin thjesht 1 nga mijera tjera... sa probleme kemi ne sot? Dhebkohen per karikaturat duhet ta harxhojme ne fakt. Lol...
Hah pse ia fut kot e gjen vetem justifikime :p

Satirika gjithmone ka qene dic thumbuese, po te mos reagonin njerezit thote, po shtypi per cf eshte mi Lol
Pastaj ka lloj lloj reagimesh, por ia qe te tjeret paten kohe per karikature dhe te vrisnin, ia keshtu reaguan :p

Cka per ironike ketu o Soulush?
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Titulli: Pe: Titulli: Pe: 16 karikaturat "famoze" tek Revista “Charlie Hebdo”

Ata që se "kapin" të të fusin ne burg, nëse
është ligji në pyetje, e ndonjëherë edhe të humbin
kokën.
E kptoje! Eshte ceshtje shkretetire, por jo qe ta besh te njejten munde ta besh atje, te shkretetira, jo diku tjeter ;)
 

ricky_ch

******
Pe: Titulli: Pe: Titulli: Pe: 16 karikaturat "famoze" tek Revista “Charlie Hebdo”

E kptoje! Eshte ceshtje shkretetire, por jo qe ta besh te njejten munde ta besh atje, te shkretetira, jo diku tjeter ;)
Unë për lisa e ti për fshisa. Flm për bisedën.
 

princesha

Warrior Princess
Titulli: 16 karikaturat "famoze" tek Revista “Charlie Hebdo”

per ke nuk paraqesin realitetin kto karikatura ?

sa here duhet dikush te ktheje koken qe te pretendoje se nuk shikon?!
nuk e di si e ke kuptuar, por une desha te them, se nuk eshte e vertet se per kete arsye behen luftrat, d.m.th. keta karikatura nuk jane vertet arsyeja...a sa per karikaturat per mua sparaqesin realitetin ato qe une besoj, sidomos Profetet ,dhe Kurani....
une jam mire duke shikuar, bilem me qart se kurre....besom
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Titulli: 16 karikaturat "famoze" tek Revista “Charlie Hebdo”

Nese nje musliman nuk ben nje foto te Prejgamberit ....dhe tjeter ik e tallete nga budallaku i vete ,(kinse un jam i lir te tallem krejt boten )cfar pret ai!!!ti tallu me ke te duash ,apo thjesht me ata se tallen me veten e tyre ..por jo me nje fe se ka baz qe nuk ka luhatje aty.. ......uroj te jet e fundit kjo tallje...feja islam paraqet paqe dhe paqe deshiron te pranoj...
 
Redaktimi i fundit:

kitrra 123

plak gjufurrak
Titulli: 16 karikaturat "famoze" tek Revista “Charlie Hebdo”

Meq qenka aq e rendesishme feja dhe Muhamedi pse nuk po shkoni me mbrojte atje ku po prishet shtepia e tij.

Hej njerez aty ku Muhamedi e tha fjalen e pare, aty ku shoket e tij rrinin ner hije, atje ku vune themelet sot po shkaterrohet nga Arabia Saudite. Jane shkaterruar mbi 90% te objekteve te rendesishme te asaj kohe.

Po ndertohet thjeshte biznes dhe hotele??? E shifni qe ceshtja fetare nga Arabia eshte shenderruar ne ceshtje biznesore te nje familje???

A ka ma tallje se kjo??? A ka me karikature se kjo ????? :jo:
 

Nicktjeter

Per aspera ad astra.
Titulli: 16 karikaturat "famoze" tek Revista “Charlie Hebdo”

Nese nje musliman nuk ben nje foto te Prejgamberit ....dhe tjeter ik e tallete nga budallaku i vete ,(kinse un jam i lir te tallem krejt boten )cfar pret ai!!!ti tallu me ke te duash ,apo thjesht me ata se tallen me veten e tyre ..por jo me nje fe se ka baz qe nuk ka luhatje aty.. ......uroj te jet e fundit kjo tallje...feja islam paraqet paqe dhe paqe deshiron te pranoj...
Ou ou ou ou ma hoqet trurin keto dite ju mua
Po te mos ishte fe paqeje do kishte hedh bomben atomike keshtu eee lol lol (pa gjykuar fene myslimane)
thjeshte duke u nisur nga fjalet e tua qe thua e meritojne te vdesin
dhe nese e bejne prap le te vriten

A jeni mire ju?
Po asnje qenie ne toke ska te drejte ti heqe jeten nje qenie tjeter.

Pranojeni qe jeni gabim, qe nuk vritet njeriu per artikuj gazete, qe nuk duhet shtypur liria e fjales
fjala satire i permbledh te gjitha , nese skane bere kafshet qe dalin ne mes te rruges duke vrare njerez
te pakten ju shkolle keni bere e dini cf do thote satire

ou ou ou me iku truri
 
Titulli: 16 karikaturat "famoze" tek Revista “Charlie Hebdo”

Ou ou ou ou ma hoqet trurin keto dite ju mua
Po te mos ishte fe paqeje do kishte hedh bomben atomike keshtu eee lol lol (pa gjykuar fene myslimane)
thjeshte duke u nisur nga fjalet e tua qe thua e meritojne te vdesin
dhe nese e bejne prap le te vriten

A jeni mire ju?
Po asnje qenie ne toke ska te drejte ti heqe jeten nje qenie tjeter.

Pranojeni qe jeni gabim, qe nuk vritet njeriu per artikuj gazete, qe nuk duhet shtypur liria e fjales
fjala satire i permbledh te gjitha , nese skane bere kafshet qe dalin ne mes te rruges duke vrare njerez
te pakten ju shkolle keni bere e dini cf do thote satire

ou ou ou me iku truri
Kur i thu qe skan te drejt te vrasin robt per fen te etiketojne si islamofobe ( dhe mohojeni tani ).
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Titulli: 16 karikaturat "famoze" tek Revista “Charlie Hebdo”

Hah pse ia fut kot e gjen vetem justifikime :p

Satirika gjithmone ka qene dic thumbuese, po te mos reagonin njerezit thote, po shtypi per cf eshte mi Lol
Pastaj ka lloj lloj reagimesh, por ia qe te tjeret paten kohe per karikature dhe te vrisnin, ia keshtu reaguan :p

Cka per ironike ketu o Soulush?
Haha, pse s'me kupton drejt ti mua pse hee?

Une thash nqs muslimanet nuk do protestonin kaq sh kundrejt ketyre karikaturave s'do ishte bere kaq sh buje. Dhe pikerisht nuk duhej ky reagim ne gjakderdhje per nja 2-3 karikatura... S'kishte ironi te postimi im :)
Me kuptove drejt tani ? :)
 
Redaktimi i fundit:

bella

Anëtar i Nderuar
Titulli: 16 karikaturat "famoze" tek Revista “Charlie Hebdo”

eshte per te vene duart ne koke. te vriten njerez qe ironizoi e kritikoi nje te vdekur te pakallur qe po merr ne qafe te tere boten.... o zot thuaj na merr te gjitheve njehere e mire se ska shpetim per ne joooooooo.

me ka ikur edhe optimizmi kete vit me tere keto idjotizma qe degjojme ne lajme....u qyqa guxuan te tallen me muhametin duhen vrare egersirat. :mad:


karikatura eshte nje menyre per te ngritur zerin e kritikes, ironise e sensibilizimit per boten fetare, per ata qe flasin e veprojne ne emer te saj. per ata qe abuzojne, si terroriste e krimninelet...burokracite dhe padrejtesite qe behen ne emer te fese tuaj, qe duhet te jete paqesore gjoja.
 

Nicktjeter

Per aspera ad astra.
Titulli: 16 karikaturat "famoze" tek Revista “Charlie Hebdo”

Haha, pse s'me kupton drejt ti mua pse hee?

Une thash nqs muslimanet nuk do protestonin kaq sh kundrejt ketyre karikaturave s'do ishte bere kaq sh buje. Dhe pikerisht nuk duhej ky reagim ne gjakderdhje per nja 2-3 karikatura... S'kishte ironi te postimi im :)
Me kuptove drejt tani ? :)
Nuk eshte proteste te vrasesh robte po nejse
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: 16 karikaturat "famoze" tek Revista “Charlie Hebdo”

kritikoi nje te vdekur te pakallur qe po merr ne qafe te tere boten....
Ky i vdekur respektohet nga miliarda besimtare, ndaj kujdes kur flet sepse prek ndjenjat e besimtareve. Askush s'te merr n'qaf, e merr vetveten ti.
 
Top