• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

15 ushqimet me hidratuese per ne vere

GLOOM

Catch me if you can...
ImagesCAJQYUJ4.jpg


Ne keto kohe te nxehta, mjeket rekomandojne konsumimin e sa me shumë lengjeve. Ja cilat jane ushqimet me hidratuese.Disa eksperte thotë se ju merrni pothuajse 20% të ujit të nevojshëm nëpërmjet ushqimit, por ju mund të merrni akoma më shumë duke konsumuar produktet e mëposhtme.

Ja 15 ushqimet më hidratuese:

1. Kastraveci përmban 97% ujë
2. Shalqiri përmban 96 % ujë
3. Ananasi përmban 95% ujë
4. Sallata jeshile përmban 95% ujë
5. Rrepka përmban 95% ujë
6. Majdanozi përmban 95 % ujë
7. Domatja përmban 94% ujë
8. Pjepri përmban 92% ujë
9. Portokalli përmban 90% ujë
10. Brokoli përmban 89% ujë
11. Pjeshka përmban 89% ujë
12. Dardha përmban 89 % ujë
13. Kosi përmban 88% ujë
14. Karota përmban 88 % ujë
15. Molla përmban 86 % ujë (marre nga zhurnal.mk)
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Titulli: 15 ushqimet me hidratuese per ne vere

Shiko fotografinë 16906


Ne keto kohe te nxehta, mjeket rekomandojne konsumimin e sa me shumë lengjeve. Ja cilat jane ushqimet me hidratuese.Disa eksperte thotë se ju merrni pothuajse 20% të ujit të nevojshëm nëpërmjet ushqimit, por ju mund të merrni akoma më shumë duke konsumuar produktet e mëposhtme.

Ja 15 ushqimet më hidratuese:

1. Kastraveci përmban 97% ujë
2. Shalqiri përmban 96 % ujë
3. Ananasi përmban 95% ujë
4. Sallata jeshile përmban 95% ujë
5. Rrepka përmban 95% ujë
6. Majdanozi përmban 95 % ujë
7. Domatja përmban 94% ujë
8. Pjepri përmban 92% ujë
9. Portokalli përmban 90% ujë
10. Brokoli përmban 89% ujë
11. Pjeshka përmban 89% ujë
12. Dardha përmban 89 % ujë
13. Kosi përmban 88% ujë
14. Karota përmban 88 % ujë
15. Molla përmban 86 % ujë (marre nga zhurnal.mk)

Pervec majdanozit, te gjitha jane shume te mira ne vere:)
 

GLOOM

Catch me if you can...
Pe: 15 ushqimet me hidratuese per ne vere

Pervec pjeprit qe as me sy smund ta shoh,te tjerat te gjitha i konsumoj...
 

Didi

C'est la vie.
Titulli: 15 ushqimet me hidratuese per ne vere

Ca jan rrepkat?
I konsumoj te gjitha une pervec brokolit de majdanozit qe si dua fare.
 

GLOOM

Catch me if you can...
Pe: 15 ushqimet me hidratuese per ne vere

untitled.jpg


Kjo eshte...Perdoret per sallata me shume...
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Titulli: 15 ushqimet me hidratuese per ne vere

Panxhari i kuq eshte tjeter gje Didi. Behet shume i mire sallat ( pasi piqet ne fure ose zihet) me leng limoni/uthull.
cveklo2_081010.jpgopisanie_i_polza_svekly_1.jpg


Keto jane repkat, jane me te vogla ( para panxharit), edhe haen sic jane ( pasi qe lahen e qerohet lekura) ne sallata ose kombinime te tjera (sipas shijes)>
radishes-with-sea-salt.jpgraci_chery_belle.jpgmancare_8_ridichi.jpg
 

Katara

Antarë i Respektuar
Titulli: 15 ushqimet me hidratuese per ne vere

2. Shalqiri përmban 96 % ujë
Thon se te shendosh :D
 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Titulli: 15 ushqimet me hidratuese per ne vere

Duke pejashtuar Ananasin te tjerat i konsumoj te gjitha pa perjashtim me bollek.
PEr dite shumicen prej tyre.
 
Top