• Mirësevini tek Forumi Virtual

  Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

  Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
  GOOGLE Microsoft Yahoo

  Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".
Mafia po e shfrytëzon “mirë” koronavirusin dhe jo vetëm në Itali
 • 265
 • 3
Mafia po e shfrytëzon “mirë” koronavirusin dhe jo vetëm në Itali

Në fillim të këtij muaji, pati një procesion funerali në qytetin Sicilian të Messina, në kundërshtim me karantinën mbarëkombëtare në Itali.Nuk ishte një procesion i zakonshëm, thotë CNN. Njerëzit që ecnin pas arkëmortit po i bënin...
Historia e Ipazia
 • 118
 • 0
"HISTORIA E IPAZIA"
Ipazia ishte një matematikante, astronome dhe filozofe. Përfaqësuesja e filozofisë neo-Platonike, vrasja e se cilës u bë nga një turmë murgj të krishterësh, sipas teosofistit Augusto Agabiti një "dëshmore të lirisë së mendimit".

(Piktura nga Charles Mitchell)

Konteksti në...
E fundit që vdes...
 • 144
 • 6
".... Zeusi vendos të promovojë toksorët. Së pari ai u jep atyre një grua, Pandora (e cila është mishërimi i të gjitha virtyteve femërore) duke porositur perënditë t'i jepnin asaj cdo vlerë pozitive.
Afërdita i dha asaj bukurinë Apolloni talentin për muzikë, Hermes dinakërinë dhe kuriozitetin...
Njerëzit Ndahen në 2 Kategori: Ata me Mentalitet të Ngurtë dhe Ata me Mentalitet të Hapur
 • 193
 • 1
Mendësia jonë formësohet nga fakti nëse besojmë se mund të mësojmë të ndryshojmë e të zhvillohemi – apo jo.

Nga forma e kafkës suaj deri në madhësinë e këmbës suaj, karakteristikat fizike të trupit tuaj janë pak a shumë të paracaktuara plotësisht që nga fillimi. Sigurisht që ju mund të bëni një...
Kush thot që koha rrjedh?
 • 139
 • 3
Fizika na keshillon imazhin e një “universi bllok” dmth ku
ekziztojne bashke e kaluara ,e tashmja, dhe e ardhmja .
Keshtu filozof,,shkenctar,linguiste pyesin
nga çfare lind rrjellja e kohes

Koha rrjell me te vertete?Pyetja duket paradoksale.Dhe dialogu midis ketyre dishiplinave te ndryshme...
Parashikimet e frikshme të Baba Vangës: Lufta e tretë botërore…
 • 197
 • 11
Çdo ditë që kalon parashikimet për fundin e botës sa vijnë dhe shtohen, por dy janë më të besueshmit. Dy parashikuesit më të mëdhenj të historisë Nostrdamusi dhe Baba Vanga, kanë parashikuar se si do të jetë fundi i jetës në Tokë.Të dy këta parashikues kanë bërë të qartë fundi i botës është...
15 shuplaka te merituara
 • 348
 • 3
15 SHUPLAKA TË MERITUARA QË NA
DHA COVID-19

Nga Bledi Mane-Public Enemy
1️⃣-Qurret nuk shfryhen në rrugë ndërsa gishtat me qurre nuk fshien te shtylla
2️⃣-Edhe lekët që ke vjedhur, edhe eurot që ke bërë me kurva e me drogë janë bartëse të Coronavirusit
3️⃣-Pistoletën dhe kallashin që mban në...
“Robotët” po vijnë…
 • 289
 • 29
“Robotët” po vijnë…
Majlind Lazimi

Para dy vitesh isha në një vizitë pune në Shenyang të Kinës ku pata fatin të vizitoja Zonën e Lirë Ekonomike dhe Industriale. Pjesa më mbresëlënëse ishte ishte vizita në një kompani “high-tech” të prodhimit të robotëve, ku praktikisht “robotët prodhonin...
Agjencitë funerale në Nju Jork kërkojnë ndihmë, nuk ka material për viktimat e Covid 19
 • 132
 • 1
Agjencitë funerale në Nju Jork kërkojnë ndihmë, nuk ka material për viktimat e Covid 19

Me trupat që hynin me një ritëm rekord për shkak të përhapjes së COVID-19, drejtorët e funeralit në të pesë bashkitë i thanë “The Post” se nuk mund të përballojnë situatën.

Një drejtor i funeralit në...
Njerëzit e civilizuar sipas Anton Çehovit
 • 198
 • 4
“Njerëzit e civilizuar, sipas mendimit tim, përmbushin këto kritere:

1. Respektojnë njerëzit si individë, kështu që janë gjithmonë tolerantë, miqësore, të qetë. Nuk bëjnë skena vetëm për një keqkuptim. Nuk ju bëjnë të ndiheni sikur po ju bëjnë ndonjë nder të madh duke jetuar me ta dhe nuk bëjnë...
Masat e reja shtrënguese/ Rama paralajmëron burg e penalitete të ashpra: I drejtohemi parlamentit
 • 220
 • 9
Masat e reja shtrënguese/ Rama paralajmëron burg e penalitete të ashpra: I drejtohemi parlamentit

Kryeministri Edi Rama paralajmëroi se penalitetet do të jenë mjaft të ashpra për të gjithë shkelësit, ndërsa po përpilohen masat e reja shtrënguese. Me një status në Facebook, ai njoftoi se qeveria...
5G - Rrezikshmëria
 • 571
 • 1
5G ☠

Sistemi 5G është një rrjet #wiGig #wireless që vepron në spektrin # 60GHz me një shpejtësi #download deri në # 10Gbps në krahasim me shpejtësinë # 4G të shkarkimit të # 10Mbps.
Sidoqoftë, frekuenca prej 60 GHz është frekuenca në të cilën molekulat e oksigjenit lëkunden. Në 60 GHz...

Rama nuk është i mirë, por dinak

 • 522
 • 26
30 mjekët e infermierët në Itali, analiza e gazetarit italian: Rama nuk është i mirë, por dinak

Nga Alberto Negri

Media italiane, tepër injorante për çështjet e jashtme, është mallëngjyer nga ‘mirësia’ e liderit shqiptar Edi Rama që ka dërguar këtu 30 mjekë e infermierë. Bëhet fjalë për një...
Ja ku e kanë burrat !
 • 1,232
 • 99
Ja ku e kanë burrat zemrën, në bazë të shenjës së tyre të zodiakut

Çdo shenjë ka një shkallë të përcaktuar të vlerave dhe u jep më shumë rëndësi disa gjërave sesa të tjerave. Në këtë artikull do t’ju zbulojmë se ku e ka zemrën secila prej shenjave të zodiakut dhe cilat janë përparësitë e jetës...
Lamtumira pa lamtumirë e Gëzim Krujës
 • 257
 • 2
Lamtumira pa lamtumirë e Gëzim Krujës

Nga Xhahid Bushati*

Gëzim Krujën e kam njohur. Mund të kem qenë në klasën e pestë, kur në shtëpinë time, teksa shëtitja dhomave, heshturazi dhe me zë ripërsëritja humorin dhe batutat e tij. U ngjanin thesareve. Me kalimin e viteve “arkivi” i humorit të tij...
“Shkodra, bombë me sahat”/ Pas Ramës, edhe presidenti Meta thirrje qytetarëve
 • 325
 • 20
“Shkodra, bombë me sahat”/ Pas Ramës, edhe presidenti Meta thirrje qytetarëve

Presidenti Ilir Meta ka zhvilluar një bisedë telefonike me prefektin e qarkut të Shkodrës, kryetaren e Bashkisë, Voltana Ademi dhe ministren e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu pas përkeqësimit të treguesve të...
Jeta e padurueshme me një narcizist
 • 952
 • 66
Narcizistët e sëmurë janë partnerë të vështirë në jetën bashkëshortore. Pavarësisht mirëkuptimit për shpirtin e trazuar pas egos së theksuar: nëse nuk do të humbasësh vetveten sa më parë larg prej një njeriu të tillë!

"Shpirti, qetësohu, sot po e bëj unë pazarin." Një fjali, që Sarah nuk e ka...

Vdiq mjeshtri i komedisë shqiptare, Gëzim Kruja

 • 262
 • 12
Ka ndërruar jetë në moshën 80 vjeçare, “Mjeshtri i Madh” Gëzim Kruja, raporton TCH.

Kohët e fundit ai vuante nga një sëmundje e rëndë teksa kishte humbur edhe zërin.

Ai ka shkruar 15 komedi, 10 recitate, 2 libra me monologë gazmor. Ka interpretuar mbi një mijë role në skeçe të ndryshme dhe ka...
Covid-19: Lufta e Trump, Putin, Xi Jinping kunder Iluminateve
 • 1,073
 • 12
Video Q-LOBAL CHANGE jan me nga 10 pjese por pjesa e 9 dhe e 10 do te jen kulminante...

Shikoni kto dy video,

Per ta filluar, kjo teme do te ngrehet me disa pytje te cilat jane dhe pak sa dyshuese.

Pse u fol që Trump erdhi me votat e Putin?

Pse princi i anglise hoqi dore nga froni para...
Basha publikon shkrimin e prestigjiozes evropiane: Teatri Kombëtar po përballet me rrezikun e shembjes
 • 182
 • 1
Basha publikon shkrimin e prestigjiozes evropiane: Teatri Kombëtar po përballet me rrezikun e shembjes

Organizata prestigjioze “Europa Nostra dhe Institutit të Bankës së Investimeve Evropiane, listojnë Teatrin tonë Kombëtar mes shtatë monumenteve më të rrezikuara në Europë që duhen mbrojtur...

Postimet e fundit

Statistikat e forumit

Tema
65,302
Mesazhe
1,384,500
Anëtarë
16,391
Anëtari më i ri
Skytt

Dhuruesit

Top