• Mirësevini tek Forumi Virtual

  Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

  Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
  GOOGLE Microsoft Yahoo

  Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".
Teoria e konfliktit e Karl Marksit
 • 121
 • 2
Teoria e konfliktit e Karl Marksit, dhe çfarë profetizoi ajo mbi shoqëritë e sotmeBrexit, ka shkaktuar një përçarje të madhe në Britani. Në Francë, “jelekët e verdhë” po kërcënojnë të zhysin vendin në kaos, për shkak të rritjes së çmimit të karburantit. A mund të na ndihmojë kjo të kuptojmë...
Ti nuk lexon!
 • 284
 • 9
Ti nuk lexon! Ti ha, pi, vishesh, mbathesh, zbavitesh. Por nuk je i qetë. Nuk ndjehesh i lumtur. Ke ankesa. Nuk të rreh mirë zemra. Nuk të mbushet mushkëria. Nuk e shijon dhe nuk e tret si duhet ushqimin. Mirë të bëhet. Do vuash derisa të vdesësh. Sepse ti nuk lexon. Vendi yt ka vuajtur...
Udha e gjatë e mollës.
 • 158
 • 0
Udha e gjatë e mollës, që nga Fruti i Mëkatit, Lufta e Trojës, Borëbardha, Vilhelm Teli, deri tek Steve JobsHistoria e frutit të ndaluar e ka shoqëruar njerëzimin që në fillimet e tij. Që nga Eva tek Steve Jobs, duke kaluar nga Borëbardha dhe Vilhelm Teli. Feja dhe poemat epike demonstrojnë...
Ujësjellësi i Tiranës
 • 429
 • 51
“Mira Kazhani e Bieta Sulo rrogë 830 mijë e 550 mijë nga Ujësjellësi i Tiranës si këshilltare e specialiste” – Denoncimi


Gazetaret Mira Kazhani e Bieta Sulo rezultojnë se paguhen me rrogë nga ndërmarrja e Ujësjellë-Kanalizimeve, që është nën varësinë e Bashkisë së Tiranës.

Ish-kryeministri...
Peshkatarët e Durrësit nisin 1 majin me protestë: Furnizohemi me çmim nafte shumë më të lartë se ai i bursës
 • 107
 • 3
1 maji ka filluar me protestë nga peshkatarët në qytetin bregdetar. Dhjetra peshkatarë nuk kanë nxjerrë për lundrim anijet dhe peshkarexhat e tyre për shkak të naftës.

Qemal Beu kreu i organizatës së Menaxhim Peshkimit në Durrës thotë se peshkatarët po furnizohen me çmim nafte shumë herë më të...

Wizzair” dhe kompani tjera filluan me shitjen e biletave

 • 89
 • 0
“Wizzair” dhe kompani tjera filluan me shitjen e biletave
on: April 30, 2020In: Lajme nga Maqedonia
Print Email
Edhe përkundër thirrjes së Ministrisë së Transportit dhe Lidhjeve që qytetarët të përmbahen dhe të mos blejnë bileta për udhëtime, aviokompanitë që fluturojnë nga aeroportet e...
Kombëtarja europiane heq dorë nga shpërblimi për të ndihmuar futbollin në krizë.
 • 83
 • 0
Ndeshjet e vështira fitohen bashkë”, kombëtarja europiane heq dorë nga shpërblimi për të ndihmuar futbollin në krizë
8 Prill, 2020 | 23:17Përfaqësuesja e Zvicrës ka hequr dorë nga marrja e shpërblimit vjetor prej afro 1 milionë frangash (rreth 950 mijë euro) për të ndihmuar futbollin...
Arkitektura në ambjentet religjoze.
 • 270
 • 10
Arkitektura në ambjentet religjoze, është më e pakuptueshme dhe harruar nga artet e sotme, është ndoshta edhe më misteriozja dhe më ushqyese për sytë e kurjozëve.

Po e filloj me Baldakino që janë kollonat e varrit e Shën Pjetrit Apostolo. Një nga veprat më famoze të Berninit, me...

Mërgimtarë mos rezervoni bileta aeroplani, do ju tregojmë ne sapo të krijohen kushtet

 • 77
 • 0
Advertisment
Transporti i mallrave dhe shërbimeve në asnjë moment, përveç rastit para pak kohësh me Republikën e Turqisë, nuk ka kurrfarë problemesh. Kjo ishte koordinuar mirë edhe me MPJ-në dhe MPB-në për problemet e kufijve përgjatë Evropës, theksoi sonte ministri i Transportit dhe Lidhjeve...
Eksperimenti social i violinistit të famshëm.
 • 118
 • 4
Joshua Bell, një violinist i famshëm, dëshiron të bëj një eksperiment : një mini koncert në metro – në e Washington – it me një violinë të vitit 1713. Sipas jush sa persona mendoni se ndaluan t’a dëgjojnë ?
Eksperimenti (2007) u regjistrua nga një kamera e fshehtë . Nga 1,097 njerëz që kaluan...
Shpirtrat e Natyrës!
 • 84
 • 1
Jetojmë në një kohë ku duket se jeta në Tokë është eksploruar deri në shkallën e fundit. Informacionet të shumta mund të zbulohen për shumicën e pyetjeve që na vijnë në mendje. E eksplorojmë sistemin diellor, zbulojmë sa më shumë rreth planetëve tjerë, i studiojmë kometat dhe shohim në...
Historia e tablosë “Motra Tone”
 • 112
 • 2
Historia e tablosë “Motra Tone” e piktorit të njohuer, Kol Idromeno. Pse dhe si e krijoi ai portretin e famshëm?Kur lindi Kol Idromeno, motra e tij Tonia, nuk e kishte mbushur vitin. Përcaktuar që prej këtij momenti, ata mbetën bashkë përjetësisht. Të tilla ishin rrugët në jetët e tyre. Kur...
Miqesia është një forme dashurie
 • 497
 • 37
"Kush gjen një mik gjen një thesar"
Sa here e kemi degjuar kete fraze?! A do te jete e vertete?
E gjithe historia jone është pikturuar me miq: ato te femijerise, ato te shkolles, ato te ngushte, ato te qefit, ato te zemres dhe ato te perjetshem.
Pa dyshim, secili nga ne ka lexuar një mori...
Epigjenetika – Marrja e përgjegjësisë për jetën tone!
 • 109
 • 1
Artikull nga Fernando Schwarz


Shumica e shkencëtarëve ishin të bindur se qeniet e gjalla ishin thjesht produkt i gjeneve të tyre dhe se ne ishim të paracaktuar dhe dënuar (mallkuar) të vuanim nga një program gjenetik të cilin e trashëgonim nga paraardhësit tanë. 20 vitet e fundit të kërkimeve...
”Zi buke e përmasave biblike”, OKB: Koronavirusi do të shtyjë 130 milionë njerëz në prag të urisë
 • 151
 • 5
”Zi buke e përmasave biblike”, OKB: Koronavirusi do të shtyjë 130 milionë njerëz në prag të urisë

Organizata e Kombeve të Bashkuara ngre alarmin se kriza e shkaktuar nga koronavirusi do të shkaktojë një zi buke të përmasave biblike.
OKB thotë se janë parashikuar që 130 milionë njerëz të...
Fillimi i muajit të Ramazanit/ Kryegjyshi botëror i bektashinjve mesazh besimtarëve: Koronavirusi një vështirësi më tepër, agjëroni sipas mundësive dh
 • 230
 • 0
Fillimi i muajit të Ramazanit/ Kryegjyshi botëror i bektashinjve mesazh besimtarëve: Koronavirusi një vështirësi më tepër, agjëroni sipas mundësive dhe aftësive

Nesër fillon muaji i madhërishëm i Ramazanit dhe besimtarët myslimanë dhe bektashinj në Shqipëri dhe gjithë botën fillojnë agjerimin...
KE 180 mln euro ndihma për COVID 19, Balla: Shenjë solidariteti, do merret në formën e kredive afatmesme
 • 157
 • 0
KE 180 mln euro ndihma për COVID 19, Balla: Shenjë solidariteti, do merret në formën e kredive afatmesme

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla ndau në profilin e tij në Twitter, postimin e Komisionit Europian që i akordonte 180 milion euro Shqipërisë, paketë ndihme...
Zi në kinematografinë shqiptare, ndahet nga jeta aktori i madh Rikard Ljarja
 • 55
 • 12
Regjisori dhe aktori i madh Rikard Ljarja është ndarë sot nga jeta. Lajmi është konfirmuar nga burime te Gazetës Panorama. Ai ishte bashkëshorti i aktores Marjeta Ljarja.Aktori i mirënjohur i kinematografisë shqiptare ndërroi jetë në moshën 77-vjeçare, pasi vuante prej kohësh nga një...
Trump: Nëse Kina ka përgjegjësi për COVID-19, atëherë duhet të vuajë pasojat
 • 179
 • 6
Trump: Nëse Kina ka përgjegjësi për COVID-19, atëherë duhet të vuajë pasojat

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, paralajmëroi Kinën se do të përballet me pasoja nëse e ka ditur për koronavirusin, por nuk ka lajmëruar në kohë. Vetëm në Evropë si pasojë e COVID-19 kanë humbur jetën mbi 100 mijë...
Mafia po e shfrytëzon “mirë” koronavirusin dhe jo vetëm në Itali
 • 265
 • 3
Mafia po e shfrytëzon “mirë” koronavirusin dhe jo vetëm në Itali

Në fillim të këtij muaji, pati një procesion funerali në qytetin Sicilian të Messina, në kundërshtim me karantinën mbarëkombëtare në Itali.Nuk ishte një procesion i zakonshëm, thotë CNN. Njerëzit që ecnin pas arkëmortit po i bënin...

Postimet e fundit

Statistikat e forumit

Tema
65,299
Mesazhe
1,383,422
Anëtarë
16,389
Anëtari më i ri
anamina

Dhuruesit

Top